سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان درباره طرح ملی نماد در سطح آموزش و پرورش استان گفت: یک هزار و ۳۵۱ مدرسه مجری این طرح در سال تحصیلی جدید هستند که امیدواریم دیگر دستگاه‌ها هم پای کار باشند.

به گزارش پایگاه انعکاس خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که در سالن جلسات حوزه استاندار خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: طرح ملی نماد یا نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان برای سه سال متوالی در سطح آموزش و پرورش خوزستان اجرا می‌شود و  یک هزار و ۳۵۱ مدرسه مجری این طرح در سال تحصیلی جدید هستند که امیدواریم دیگر دستگاه‌ها هم پای کار باشند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان همچنین درباره شرایط آغاز سال تحصیلی جدید نیز گفت: این اداره در حالی وارد سال تحصیلی ۹۹-۹۸ شد که با شرایط خاص خود مواجه بود.

وی مدیریت آموزش و پرورش خوزستان توسط سرپرستی و کمبود نیروی انسانی از جمله معلم را دو چالش پیش‌روی این سازمان برشمرد و ادامه داد: با مشارکت بخش‌های مختلف و پای کار آمدن معاونت‌های مختلف آموزش و پرورش، مشکلات مجموعه برای سال تحصیلی جدید رفع شد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان به آرام بودن سال تحصیلی جدید نسبت به سال‌های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: ۹۸ درصد نیروهای آموزش و پرورش استان تا ۲۲ شهریورماه ساماندهی شدند در صورتی که طی سال‌های گذشته همواره با تأخیر شاهد این مسأله بودیم.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید برای آموزش و پرورش استان خوزستان ۸ هزار نیروی حق التدیس، ۵۷ هزار معلم ساماندهی و بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

رفیعی بیان کرد: در سال جاری نزدیک به دو هزار و ۱۱۳ نیروی فعال در قالب نهضت سوادآموزی و مهد کودک‌های دولتی سطح استان خوزستان به صورت نیروی حق التدریسی جذب آموزش و پرورش استان شدند.

وی عنوان کرد: براساس قانون آموزش و پرورش ۸۲۳ نیروی پیش دبستانی و حق التدریسی ناپیوسته فعال از سال ۹۱ به صورت نیروی حق التدریسی مشغول به کار شدند. یک هزار نفر هم براساس ماده ۲۸ در آموزش و پرورش خوزستان استخدام شدند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ادامه داد: باتوجه به کمبود نیرو در سطح آموزش و پرورش استان و جذب این دو هزار و ۱۱۳ نیرو، در میان شهرستان‌های مختلف تقسیم و مأمور به فعالیت شدند تا خلأ کمبود نیروی به نحوی جبران شود.

وی از رسیدگی به پرونده یک هزار و ۹۵۰ نیروی آموزش و پرورش استان خوزستان مبنی بر بازنشستگی و درخواست انتقالی ۵ هزار و ۱۱۱ نیروی متقاضای طی سال جاری خبرداد.

رفیعی در ادامه به تشریح دستور کار جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان برای امروز پرداخت و نسبت به مسائلی نظیر دکل‌های مخابرات سطح برخی از مدارس و آسیب‌های آنها برای دانش‌آموزان، تغییر کاربری برخی از املاک این مجموعه و استفاده از مزایای آن پرداخت.

  • منبع خبر : تسنیم