نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: مشکلات قشر ضعیف و غیربرخوردار در حوزه سلامت و درمان حذف شود و این عنایت ویژه صورت گیرد.

به گزارش پایگاه انعکاس خوزستان، مدیرکل و کارکنان «بیمه سلامت خوزستان» به مناسبت هفته بیمه سلامت با حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز دیدار کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد در این دیدار ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) اظهار داشت: جمع کثیری از مردم توان اداره امور زندگی خود را دارند اما عمده‌ای نیز قشر ضعیف و فاقد توان هستند.

وی با تاکید بر اهمیت عنایت ویژه در زمینه‌های مختلف به قشر ضعیف و غیربرخوردار بیان کرد: برنامه‌ریزی بیمه سلامت باید به گونه‌ای باشد که تمامی اقشار ضعیف و غیربرخوردار تحت پوشش بیمه باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: مشکلات قشر ضعیف و غیربرخوردار در حوزه سلامت و درمان حذف شود و این عنایت ویژه صورت گیرد.

۲ میلیون و ۴۰۰‌ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت خوزستان هستنددر ادامه علی خسروی مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به این‌که بیمه سلامت خوزستان دارای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بیمه شده است اظهار داشت: نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این تعداد روستایی و در حدود ۸۵ درصد آنها سرانه‌ای پرداخت نمی‌کنند.
وی با اشاره قشر متوسط به پایین‌تر جامعه به عنوان محور فعالیت بیمه سلامت خوزستان بیان کرد: در  سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار بار مراجعه شده که روزانه ۲۱ هزار نفر بوده است.مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به هزینه روزانه ۱۶۴ میلیون تومان برای بیمه شدگان، خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن مشکلات حوزه بیمه سلامت راهکارهایی وجود دارد که از جمله آن مشارکت و هزینه توسط دیگر ارگان‌ها است.
وی با اشاره به حذف دفترچه در بیمارستان‌های دانشگاهی خوزستان و تبدیل شدن روند به صورت الکترونیکی، ادامه داد: نسخه‌نویسی الکترونیکی به صورت پایلوت در هشت شهر اجرایی شده است و انتظار داریم که نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان در زمینه الکترونیکی شدن پرونده‌ها همراه باشند.

  • منبع خبر : تسنیم