معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نقدینگی موردنیاز توسعه و نوسازی شبکه را تأمین می‌کنیم تا در برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مسئولیت خود را در مقابل مردم خرمشهر و آبادان انجام داده باشیم.

همایون حائری در حاشیه بازدید از شبکه برق شهرستان آبادان اظهار داشت: در این سفر یک‌روزه از نقاط مختلف به‌خصوص بافت‌های فرسوده بازدید کرده تا بتوانیم مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم.

وی از تخصیص اعتبار لازم برای نوسازی برق منطقه خبر داد و افزود: مشکلات موجود مانند پایه‌های برق، روشنایی و سیم‌های برق در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت برطرف می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بابیان اینکه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در تأمین برق مشکلی نداشته و ظرفیت منصوبِ این دو شهرستان هزار و ۷۰۰ مگاوات است، تصریح کرد: مصرف برق این دو شهرستان ۷۰۰ مگاوات بوده که با توجه به ظرفیت نیروگاهی مشکلی در تأمین برق ندارند و مشکلات مربوط به پایین‌دست و توزیع است.

حائری تصریح کرد: همچنین در این سفر مقرر شده پست فوق توزیع منیوحی آبادان برق منطقه‌ای خوزستان که در حال حاضر ۲۷ مگا ولت‌آمپر ظرفیت دارد به‌صورت GIS توسعه پیدا کند و ظرفیت آن به ۶۰ مگا ولت‌آمپر افزایش یابد.

وی همچنین در جلسه‌ای با حضور مسئولانی شهری خرمشهر شرکت و در خصوص مشکلات شبکه برق این شهرستان، بیان کرد: شبکه فشار ضعیف این شهرستان باید در برنامه‌ای سریع با کابل‌های خود نگهدار تعویض شود تا هم کیفیت برق‌رسانی بهبود یابد و هم سرقت سیم‌ها به حداقل برسد.

عاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تأکید کرد: تأمین روشنایی معابر از دیگر اقداماتی است که باید در خرمشهر انجام شود و بعد از برآورد هزینه اعتبارات آن تخصیص داده می‌شود.

حائری بابیان اینکه تعویض شبکه برق فرسوده نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: باید تعویض شبکه با اولویت‌بندی انجام شود و در ابتدا ۵ کیلومتر شبکه برق شلمچه اجرایی شود.

وی ادامه داد: نقدینگی موردنیاز توسعه و نوسازی شبکه را تأمین می‌کنیم تا در برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مسئولیت خود را در مقابل مردم خرمشهر و آبادان انجام داده باشیم.

در ادامه این سفر یک‌ روزه از پست در حال ساخت گمرک خرمشهر نیز بازدید شد، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در خصوص این پست گفت: پست گمرک خرمشهر که عملیات ساختمانی آن انجام‌شده از نوع GIS بوده و در مقابل شرایط جوی این منطقه و ریزگردها مقاوم است

  • منبع خبر : تسنیم