معاون فرمانداری ویژه دزفول گفت: عملیات اجرایی ترمیم سیل بند منطقه زاویه های دزفول که بر اثر سیلاب های سال جاری دچار آسیب های جدی شده بود، آغاز شد.

به گزارش پایگاه انعکاس خوزستان، عبدالحسین پوررکنی ظهر امروز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: طول سیل بند منطقه زاویه ها ۱۰.۵ کیلومتر است که ۳ قسمت از این سیل بند بر اثر سیلاب های اخیر به صورت جدی دچار آسیب شد.

وی با بیان اینکه طول ۳ قسمت آسیب دیده حدود ۱۴۰۰ متر است، افزود: پس از پیگیری های فراوان اعتباری برای ترمیم این سیل بند اختصاص داده شده و خوشبختانه در فاز نخست، کارگاه اجرایی ترمیم و بازسازی ۵۲۰ متر از نقاط آسیب دیده این سیل بند فعال شده و در حال اجرا است.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول عنوان کرد: همچنین مقرر شده تا با همکاری دستگاه های شهرستان مصالح جزیره هایی که در رودخانه ایجاد شده نیز جا به جا شوند تا در نهایت مسیر آب رودخانه به درستی کنترل شود.

بارندگی قابل ملاحظه در ۴۵ روز آینده

رئیس اداره هواشناسی دزفول نیز در این جلسه اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از ابتدای آبان ماه سامانه بارندگی قابل ملاحظه ای وارد منطقه می شود که بارندگی های قابل قبولی به دنبال خواهد داشت.

علی کرمی افزود: در مدت ۴۵ روز آینده بارندگی های خوبی را شاهد خواهیم بود از سویی از نیمه دوم آذرماه به مدت ۳۰ روز با وقفه بارشی مواجه می شویم که البته این موضوع برای کشاورزان مفید خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای پیش بینی بارندگی های فصل زمستان و بهار زود است، گفت: اما بر اساس بررسی های صورت گرفته به نظر می رسد که در فصل زمستان نیز شاهد بارندگی های مطلوب و قابل توجهی در منطقه باشیم.

  • منبع خبر : مهر