معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: در اهواز با شبکه فرسوده فاضلاب مواجه هستیم که در طول سال فوران فاضلاب ها در سطح معابر را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه انعکاس خوزستان، علیرضا عالیپور در جمع خبرنگاران درباره مشکلات آسفالت جاده ساحلی غربی اظهار داشت: نشست آسفالت در جاده ساحلی غربی سمت مجتمع بهشت هویزه ناشی از شکسته شدن خط فاضلاب در این محدوده بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه متولی اصلی این مشکل شرکت آبفا و ارتش است و ما هیچ گونه دخالتی نداشته ولی برای رفع این مشکل ورود کرده و کار ایمن سازی انجام می شود.

عالیپور با بیان اینکه وجود این گودال‌ها موجب خطراتی از جمله سقوط افراد و وسایل نقلیه می‌شود، افزود: ایمن سازی جهت جلوگیری از هرگونه اتفاق جبران ناپذیر انجام شد.

وی با بیان اینکه مسولان شرکت آبفا باید هرچه سریع تر نسبت به رفع خطر این محدوده اقدام کنند، گفت: علت بالا آمدن فاضلاب پر کردن  محل از سوی شهرداری اهواز نبوده، اگر به رفع شکستگی لوله های فاضلاب رسیدگی نکنیم فاضلاب در همان جا یا از بالا دست بالا می زند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه شهرداری جهت رفع خطر چاله های ناشی از مشکلات فاضلاب را برطرف می کند، اظهارداشت: باتوجه به اینکه شرکت آبفا باید در اسرع وقت نسبت به ترمیم خطوط شکسته و لکه گیری آسفات اقدام کند اما متاسفانه شاهد هستیم اقدامات لازم جهت ترمیم جاده ساحلی غربی مجتمع بهشت هویزه با کوتاهی و تاخیر درحال انجام است که سبب مشکلات ترافیکی زیادی برای شهروندان شده است.

وی در ادامه به کوتاهی شرکت آبفا اشاره کرد، گفت: در بلوار پاسداران مجاورت خیابان اقبال  شاهد چنین وضعیتی به دلیل نشست و حفر بودیم که سبب سقوط تعدادی خودرو و موتورسیکلت در حفره ایجاده شد. این اتفاقات ناشی از تاخیر در رفع خطوط ریزش از سوی شرکت آبفا است. ولذا در آن مقطع هم شهرداری به منظور رفع خطرات احتمالی  به پر کردن گودال ها اقدام کرد.

عالیپور در پاسخ به اظهارات مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان درباره جمع آوری آب های سطحی، گفت: در اهواز با شبکه فرسوده فاضلاب مواجه هستیم که در طول  سال فوران فاضلاب ها در سطح معابر را به دنبال دارد. به عبارتی بالغ بر ۲۰۰نقطه سرریز فاضلاب در سطح شهر اهواز است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰شکایت از سوی شهروندان ناشی از سرریز فاضلاب است ،گفت: اگر این نقاط ترمیم و خطوط فاضلاب لایروبی و ایستگاه های پمپاژ با حداکثر ظرفیت فعال باشند آبگرفتگی چندانی در هنگام بارندگی نخواهیم داشت.

عالیپور گفت: دفع آب های سطحی در شهرها بالغ بر ۱۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  • منبع خبر : تسنیم