به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انعکاس شب گذشته(یکشنبه ۹۷/۰۹/۱۸) برنامه جدیدی در شهرستان اهواز تحت عنوان سلسله نشست های نهضت مطالبه گری به میزبانی مسجد حضرت جوادالائمه(ع) رقم خورد که در نوع خود بی نظیر بود. نشست نهضت مطالبه‌گری در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر مطالبه‌گری قانونی و منطقی مدیران در موضوع‌های آب‌گرفتگی معابر، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انعکاس شب گذشته(یکشنبه ۹۷/۰۹/۱۸) برنامه جدیدی در شهرستان اهواز تحت عنوان سلسله نشست های نهضت مطالبه گری به میزبانی مسجد حضرت جوادالائمه(ع) رقم خورد که در نوع خود بی نظیر بود. نشست نهضت مطالبه‌گری در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر مطالبه‌گری قانونی و منطقی مدیران در موضوع‌های آب‌گرفتگی معابر، افت فشار و قطعی‌های آب و خسارات وارده به همشهریان در پی بارندگی‌های اخیر در مسجد جواد الائمه اهواز برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی انعکاس به بهانه این نشست به اهداف و ویژگی های این نشست پرداخت است:

 اهداف این نشست چه بود؟

کم کردن فاصله بین مردم و مسئولین
حل شدن سؤالات و اشکالات مردم نسبت به مسئولین
افزایش نظارت مردم بر مسئولین
ارائه فرصت به مسئولین جهت ارائه گزارش از خدمات و فعالیت های خود و دفاع از طرح ها و برنامه هایشان
استفاده کردن مسئولین از نظرات مردم و انتقاد ها و پیشنهاد هایشان جهت اداره شهر و استان
در نهایت افزایش امید مردم نسبت به انقلاب اسلامی همانطور که مقام معظم رهبری میفرمایند

این برنامه با حضور خوب و پر رنگ مسئولین که جا دارد همین جا به اسم از آنها تشکر و قدردانی ویژه نمائیم از جمله؛جناب آقای ساری/جناب آقای همایون یوسفی/جناب آقای حاجی زاده/جناب آقای بویری/جناب آقای کریمی/جنای آقای کتانباف و جناب آقای سنواتی به خوبی برگزار گردید.

ویژگی های این نشست چه بود؟

از ویژگی های این برنامه این بود که نشان داد مساجد میتوانند خواستگاه مطالبات اجتماعی مردم باشند همانطوری که مقام معظم رهبری در سخنان خود با روحانیون تهران یکی از وظایف ائمه جماعات و روحانیت مساجد رو پرداختن به مشکلات اجتماعی مردم دانستند و در صدر اسلام نیز مسجد محل حل گره های زندگی مردم بود.
دیشب همه کسانی که آمده بودند از اهالی اسلام آباد و کوی مهدیس گرفته تا اهالی ملاشیه و کوت عبدالله و از کارگران گروه ملی تا کارکنان علوم پزشکی همه در دل حرف های نگفته زیادی داشتن و جایی میخواستن برای بیان مطالبات شان که الحمدالله بستری فراهم شد علیرغم اینکه اعلام شده بود موضوع نشست آب و فاضلاب میباشد آن عزیزان نیز به بیان مشکلات و دغدغه هایشان پرداختند.
نکته مثبت دیگه این برنامه حضور مسئولان تا آخرین لحظه و آخرین نفر از مراجعه کنندگان پای حرف ها و درد و دل ها و مشکلات مردم بود که هر کدام در گوشه ای از مسجد با جمعی از مردم در حوزه کاری خودشان به گفتگو پرداختن و حتی نامه ها و درخواست های مردمی را نیز میخواندن و بدون طی تشریفات اداری در همان محل دستور میدادند.

نشست نهضت مطالبه‌گری با محوریت‌های آب‌گرفتگی معابر، افت فشار و قطعی‌های آب و خسارات وارده به همشهریان در پی بارندگی‌های اخیر با استقبال پر شور مردم ولایتمدار اهواز برگزار و البته مسئولان نیز وعده‌هایی را دادند که باید دید آیا در آینده شاهد تحقق آنها خواهیم بود.