رییس بیمارستان بقایی ۲ :خوزستان یکی از استانهای تالاسمی خیز کشور است. کیخایی دهدزی با بیان اینکهخوزستان استانی است که بیماری های خونی در آن گسترش دارد ، گفت : خوزستان یکی از استانهای تالاسمی خیز کشور است. به گزارش خبرنگار انعکاس از اهواز بیژن کیخایی دهدزی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه با […]

رییس بیمارستان بقایی ۲ :
خوزستان یکی از استانهای تالاسمی خیز کشور است.

کیخایی دهدزی با بیان اینکه
خوزستان استانی است که بیماری های خونی در آن گسترش دارد ، گفت : خوزستان یکی از استانهای تالاسمی خیز کشور است.

به گزارش خبرنگار انعکاس از اهواز بیژن کیخایی دهدزی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه با بیان اینکه بیمارستان بقایی ۲ ، تنها بیمارستان فوق تخصصی خون و سرطان در کشور است. ، اظهار کرد : خوزستان استانی است که بیماری های خونی در آن گسترش دارد و یکی از استانهای تالاسمی خیز کشور است.

وی ادامه داد : بیماری داسی شکل یکی از بیماری های بومی استان خوزستان است که در شهر های خرمشهر، سوسنگرد، آبادان، رامشیر و امیدیه شیوع بیشتری داشته و نیاز به توجه خاص دارند.

کیخایی با اشاره به معایب ازدواج های فامیلی ، تصریح کرد : ازدواج های فامیلی موجب شیوع بیماری های خونی می شود که متاسفانه در میان اقوام ایرانی بسیار شایع است.

رییس بیمارستان بقایی ۲ کادر این بیمارستان را مجرب دانست و عنوان کرد : به همین علت علاوه بر پذیرش بیماران داخل استان و استان های همجوار، از کشور های همسایه نیز پذیرش بیمار دارد همچنین علاوه بر کودکان بزرگسالان‌ را نیز پذیرش می کند.

وی با مرکز پیوند بیمارستان بقایی ۲، را مرکز پیوند کشور عنوان کرد و گفت : این مرکز کادری بسیار مجرب دارد و سالیانه حدود ۲۰۰ کودک سرطانی و بین ۸۰۰ تا هزار بیمار سرطانی به این بیمارستان مراجعه میکند

وی اضافه کرد : همچنین سالیانه ۱۰ هزار بیمار سرطانی بستری و ۱۰ هزار بیمار سرطانی سرپایی مورد درمان قرار میگیرند.

این فوق تخصص خون با عنوان این موضوع که ۹۰ درصد بیماران سرطانی ما توان پرداخت هزینه های درمان را ندارند، تشریح کرد : بیماری های خونی بیماری های پر هزینه ای است و اگر دریافت دارو برای مدت زمان کوتاهی قطع شود، تمام زحمات درمانی ما به هدر خواهد رفت و بیمار به شدت آسیب دیده و درمان با شکست مواجه خواهد شد.

رییس بیمارستان بقایی ۲ خبر داد : سرطان بسیاری از خانواده های مبتلایان را به زیر خط فقر کشانده است و با وجود اینکه دولت بیش از ۹۵ درصد هزینه های درمان را پرداخت میکند، اما اکثر بیماران و خانواده های آنها توان پرداخت همین ۵ درصد مابقی را ندارند، چرا که ممکن است ۵ درصد هزینه یک دوز دارو به بیش از میلیون ها تومان برسد.

کیخایی با بیان اینکه برخی خیرین علاقه دارند در ساخت و ساز ها شرکت کنند و باقیات و صالحات فیزیکی از خود برجای بگذارند تشریح کرد: ورود خیرین به عرصه تامین هزینه های درمان و تجهیزات بیمارستانی جهت مداوای بیماران را بسیار موثر و ضروری است و خیلی از کمک ها مانند تامین هزینه های درمان یک بیمار سرطانی اگرچه ممکن است خاموش باشد اما میتواند در احیا یک زندگی و سرپا نگه داشتن یک خانواده بسیار موثر باشد.

وی با تاکید براینکه رابطه کادر درمانی بیمارستان با بیماران و خانواده های آنها بسیار دوستانه است ، ابراز کرد : دیدن غم‌ و درد و رنج آنها برای ما عذاب آور است برخی مواقع بیمار جلوی چشم ما به دلیل شرایط بد مالی و عدم توان پرداخت هزینه های درمان از دست میرود و این مسئله ما را رنج میدهد.

کیخایی افزود : کادر درمان و مدیریت بیمارستان در حد توان خود به بیماران کمک میکنند و تا آنجا که امکان دارد هزینه ها را تقلیل داده و یا دریافت نمیکنند اما به دلیل شرایط اقتصادی پیش رو دیگر توانی برای ما باقی نمانده است و این مسئله کیفیت خدمت رسانی ما را نیز کاهش میدهد.

رییس انجمن ترومبوزیز کشور جمعیت کودکان متبلا به سرطان یک درصد عنوان کرد و گفت : ۹۹ درصد مبتلایان به سرطان بالغ و نان آور خانوار هستند و با مبتلا شدن عملا زندگی آنها فلج شده و نیاز به کمک دارند.

وی با بیان اینکه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شفا در ابتدا یک نقاهتگاه بود ، یادآور شد : پس از آن در سال ۷۰ مصوب شد بیمارستانی بنام شفا با ۲چ بخش بزرگسال و اطفال شروع به کار کند که پس از افرایش مراجعات قادر به پاسخگویی نبود

وی ادامه داد : به همین دلیل بیمارستان بقایی ۲ را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجاره کرده و ساکن شدیم؛ مقرر شد ستاد اجرایی فرمان امام بیمارستان شفا را بسازد که هنوز کلنگش هم زده نشده است.

کیخایی بیان کرد : در صورت کمک خیرین به این بیمارستان میتوانیم درمانگاه بیمارستان شفا را به بیمارستان بقایی ۲ منتقل کرد ، ادامه اتاق عمل و بخش جراحی را در این بیمارستان راه اندازی کنیم.

وی اعتبار مورد نیاز راه اندازی یک بیمارستان را بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد : ولی ما با ۱۰ میلیارد تومان میتوانیم ۹۸ تخت بستری بیمار را اضافه کنیم تا دیگر هیچ بیماری در انتظار بستری نماند.