نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به این‌که رونق اقتصاد هر کشور در گرو، رونق تولید داخلی است، گفت: در بازدیدها و دیدار با مردم سراسر استان خوزستان، بیشتر درخواست خانواده‌ها و جوانان مسأله اشتغال است.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد امروز در دیدار مدیرکل و کارکنان امور اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار داشت: تحکیم پایه‌های نظام مقدس اسلامی بزرگ‌ترین معروف عالم است که در زمان حاضر می‌تواند اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به این‌که اگر به دنبال تحقق تمام احکام دین اسلام در جامعه هستیم حتما باید در قالب حکومت اسلامی رخ دهد، بیان کرد: اولین حرکت پیامبراکرم(ص) ایجاد نظام مقدس اسلامی بود که مقررات دینی بدون قانون و نظام محقق نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان این‌که هر مسأله‌ای که سبب تحقق نظام مقدس و تحکیم آن شود، تبدیل به معروف خواهد شد، خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب براساس اولویت‌سنجی در چند سال اخیر، اولین اولویت را مباحث اقتصادی قرار داده‌اند.

وی به نقش دستگاه‌هایی نظیر امور اقتصادی و دارایی در مدیریت حرکت بزرگ اقتصادی اشاره و ادامه داد: بارقه امید در نظام مقدس اسلامی را در سایه برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح می‌توان جامه عمل پوشید و به وعده‌های الهی مبنی براینکه «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ» تحقق بخشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد به تأکیدات رهبرمعظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی اشاره و گفت: امروزه شاهد هستیم که در حوزه امنیتی و دفاعی حرف اول را در منطقه و فرامنطقه می‌زنیم و تنها قدرتی که در برابر نظام استکبار جهانی ایستاده، انقلاب اسلامی است که زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تأکید براینکه در مسائل اقتصادی باید جامع و موفق عمل کنیم، اظهار داشت: لازمه این امر تحقق مولفه‌های نظام مقدس اسلامی است.

وی با اشاره به این‌که رونق اقتصاد هر کشور در گرو، رونق تولید داخلی است، ادامه داد: در بازدیدها و دیدار با مردم سراسر استان خوزستان، بیشتر درخواست خانواده‌ها و جوانان مسأله اشتغال است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد بیان کرد: برخی از کارخانه‌های بزرگ به دلیل باز بودن دروازه‌های کشور ناشی از منافع شخصی افراد و بعضی مسئولان تعطیل شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: تا زمانی که تولید در داخل به معنای واقعی کلمه شکل نگیرد، محال است که کشور رشد کند.

وی با اشاره به این‌که تحقق تولید داخل ثمرات بسیاری را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب در زمینه تحقق رونق تولید به مسأله قاچاق اشاره می‌کنند. قاچاق یعنی جابجایی غیرقانونی و ساماندهی شده کالاها است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با بیان این‌که مهم‌ترین معروف اعتمادسازی است، اظهار داشت: در زمینه مالیات چرا بخشی از مردم خودشان اقدام نمی‌کنند اما در زمینه خمس و زکات تعداد قابل توجهی از مردم خود آنها اقدام می‌کنند و هیچ کسی آنها را مجبور نکرده است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اعتمادسازی در بین مردم را یک هنر برشمرد و گفت: سازمان امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان در این زمینه نقش برجسته‌ای برعهده دارد.

  • منبع خبر : تسنیم