رئیس کمیته اعزام اربعین خوزستان بابیان اینکه ۷۰۰ موکب در شلمچه و چذابه برای زائران اربعین برپاشده است، گفت: ۴۰۰ موکب در شلمچه و ۳۰۰ موکب در چذابه برای خدمت‌رسانی به زائران آماده‌شده است.

به گزارشی پایگاه خبرگزاری انعکاس خوزستان به نقل از رادیو اربعین، حمید هویزاوی بابیان اینکه خوشبختانه هم‌اکنون مرزهای شلمچه و چذابه باز هستند و مشکلی برای تردد زائران اربعین در این مرزها وجود ندارد، تأکید کرد: باوجود ازدحام جمعیت برخی موارد قطعاً ممکن است رخ دهد اما خوشبختانه امروز شاهد روند مطلوبی در مرزها هستیم و آرامش برقرار است.

وی بابیان اینکه زائران نیز کاملاً راضی هستند و تردد در حال جریان است، گفت: هم‌اکنون در محورهای استان خوزستان به سمت شلمچه و چذابه شاهد حضور مردان وزنان و زائران اربعین به‌صورت پیاده و سواره هستیم که بدون مشکل از مرز عبور می‌کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان خوزستان بابیان اینکه ۴۰۰ موکب در شلمچه و ۳۰۰ موکب در چذابه پذیرای مردم و زائران اربعین هستند، تأکید داشت: تمام روستاهای مسیر در استان خوزستان نیز موکب‌های مردمی را تشکیل داده‌اند و امروز می‌توان گفت تمام خوزستان به‌نوعی موکب زائران اربعین شده است.

هویزاوی همچنین به خدمت‌رسانی زائران اربعین در استان خوزستان هم اشاره کرد و گفت: تمام زائران اربعین از خدمات موکب‌های دایر شده در این استان تا زمان بازگشت بهره‌مندمی شوند و خوشبختانه در این راستا هم مشکلاتی وجود ندارد.

  • منبع خبر : مهر