اهواز – مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان گفت: دهه کرامت با حضور کاروان نمادین خادمان حضرت معصومه (س) و خادمان امام رضا (ع) در خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس خوزستان محمد جوروند ظهر سه شنبه(۹۸/۰۴/۱۱) در نشست خبری ستاد برگزاری دوازدهمین دوره جشن‌های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید در دهه کرامت اظهار کرد: کاروان نمادین خادمان امام رضا (ع) چهارشنبه ۱۲ تیر ساعت ۱۹ به خوزستان و شهرستان خرمشهر وارد می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به روایات مختلف مبنی بر ورود امام رضا (ع) به ایران از خوزستان این کاروان طی چند سال گذشته به صورت نمادین راه اندازی شده است.

دبیر ستاد دهه کرامت در خوزستان در مورد دیگر برنامه‌های این دهه از «شب شعر حرم تا حرم» نام برد و گفت: این شب شعر همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) در ۱۹ شهرستان خوزستان برگزار می‌شود.

مردمی بدون مراسم

در ادامه این نشست خبری، مرتضی همت پور سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد خوزستان با اشاره به دیگر برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: هماهنگی برگزاری جشن‌های دهه کرامت کشور به ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد واگذار شده که امسال در خوزستان علاوه بر برنامه‌های زیر سایه خورشید برنامه‌های متنوعی انجام می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: کاروان نمادین حضرت معصومه (س) به عنوان سفیران کریمه در روز پنجم دهه کرامت و همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) به خوزستان وارد می‌شوند.

همت پور با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری نسبت به مردمی بودن این برنامه‌ها تشریح کرد: این برنامه‌های خاص در کنار برنامه‌های زیر سایه خورشید و کاملاً مردمی برگزار می‌شود و حضور ما بیشتر برای هماهنگی ادارات است.

وی، شعار محوری دهه کرامت را خدمت کریمانه و شعار اختصاصی را مهربانی به رسم اهل بیت اعلام و تأکید کرد: در نامه نگاری‌ها علاوه بر شعار سال ۹۸، شعارهای دهه کرامت نیز قید می‌شود.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد خوزستان در پایان عنوان کرد: کاروان‌ها طی برگزاری جلساتی با نماینده ولی فقیه خوزستان و امام جمعه اهواز دیدار می‌کنند.

توجه به مناطق سیل زده

جلیل علی نژاد مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان نیز در این نشست خبری این برنامه‌ها را خدمت به مردم دانست و گفت: ضمن حضور نمادین کاروان امام رضا (ع) در خرمشهر در روز یازدهم تیر شروع برنامه‌های دهه کرامت از روز ۱۳ تا ۲۳ تیرماه و با ورود خادمان امام رضا است که روز پنجشنبه در خیابان امام خمینی اهواز استقبال مردمی با سفیران امام رضا داریم.

وی افزود: این برنامه‌ها در ۲۸ شهرستان، ۱۳ منطقه اهواز برگزار می‌شود. همچنین حدود ۱۱۰ جشن برنامه ریزی شده که پایه و اساس آن مردمی است.

وی تصریح کرد: این برنامه‌ها به محوریت مناطق سیل زده با بردن پرچم متبرک امام رضا (ع) و خادمان به این مناطق نیز انجام می‌شود.

علی نژاد یادآور شد: عیادت از بیماران ۳۰ بیمارستان، سرکشی و حضور در زندان‌ها برای ملاقات با اشخاص دارای جرایم غیرعمد و دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌ها است.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان عنوان کرد: با توجه به شعار محوری سال و تاکید ویژه بر اشتغال، دیداری از مراکز تولیدی و کارآفرینان نمونه خواهیم داشت.

وی به توجه آستان قدس رضوی به خوزستان مخصوصاً در زمان سیل اشاره و از کمک‌های آستان در زمان سیل نام برد و گفت: کمک‌های نقدی، نزدیک به ۶۰۰ رأس گوسفند، درمانی و غیره داشته به مناطق سیل زده داشته‌ایم.

علی نژاد در ادامه یادآور شد: ۴۰ سری جهیزیه با بررسی‌های لازم به محرومان و با محوریت سیل زدگان اهدا می‌شد.

وی با اشاره به روز دختر و روز ولادت حضرت معصومه (س) تاکید کرد: در این میان برنامه‌های ویژه ای برای دختران خواهیم داشت.

وی در پایان از پنج هزار خادم یار برای خدمت‌های مختلف به افراد بی بضاعت و محروم خوزستان نام برد و بیان کرد: این خدمت‌ها در موضوعات متعدد و مختلف با تأسیس کانون‌هایی در حال خدمت رسانی هستند.

  • نویسنده : سیمین کوچک