به گزارش خبرنگار پایگاه خبری انعکاس خوزستان علی محمدی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز در غرفه مطالبه گری انقلابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد : رسانه‌ها در سال رونق تولید در کنار شرکت های تولیدی از عوامل موثر در موفقیت های […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری انعکاس خوزستان علی محمدی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز در غرفه مطالبه گری انقلابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد : رسانه‌ها در سال رونق تولید در کنار شرکت های تولیدی از عوامل موثر در موفقیت های به دست آمده در این صنعت بوده اند که امید است بتوانیم با تعامل هر چه بیشتر با رسانه ها این مسیر را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه این شرکت در ۲ حوزه تولید و مسئولیت های اجتماعی تاکنون فعالیت های خوبی داشته است ، تصریح کرد : در بخش تولید اکنون با تمام ظرفیت مطابق با سند چشم انداز تلاش کرده و در زمینه مسئولیت های اجتماعی نیز خدمات خوبی را تاکنون در مناطق محروم ارائه داده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به اینکه این شرکت همچنین در حوزه صادرات مطابق با برنامه های خود موفق عمل کرده و طرح‌های توسعه ای را نیز به خوبی پیش برده است ، تشریح کرد : اکنون با کمک نیروهای متخصص توانسته ایم موفقیت‌های بزرگی را به دست آورده و به عنوان صادر کننده نمونه و شرکت برتر در حوزه خدمت‌رسانی و مسئولیت های اجتماعی در کشور شناخته شده و در زمینه کیفیت محصول نیز بین شرکت‌های تولیدی فولاد به عنوان شرکت برتر معرفی شد.

محمدی با عنوان این موضوع که در حال حاضر۸۰ درصد مواد اولیه خود را از داخل کشور تامین کرده ، ابراز کرد : تحریم‌ها تاثیر زیادی بر روند تولید این شرکت نداشته اما در بحث صادرات در بعضی حوزه‌ها با مشکل مواجه هستیم.

وی برخی از موانع تولید را در داخل دانست و اذعان داشت : این موضوع به تنهایی معضل ما تبدیل شده که امید است، مسئولان همت کنند تا این موانع داخلی نیز برطرف شود.

وی با تاکید براین موضوع که مجموعه فولاد تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده ، یادآور شد : با تشکیل کمیته‌های بومی‌سازی سرمایه‌گذاری خوبی در زمینه رونق تولید داشته ایم .

علی محمدی اضافه کرد : امسال اولین نمایشگاه بومی سازی تجهیزات با حضور ۶۵ شرکت داخلی برپا و ۲۰ قرارداد با این شرکت های داخلی نیز منعقد شد

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در خصوص قرارداد شرکت فولاد خوزستان با شرکت های داخلی افزود : قراردادها کمک شایانی به رونق اقتصاد استان می کند.

وی به تقویت استفاده از ظرفیت علمی و دانشگاهی در حوزه صنعت تاکید کرد و گفت : به تازگی قرارداد هایی با مراکز علمی، دانشگاهی و بخصوص دانشگاه شهید چمران اهواز منعقد شده که در بخش بومی سازی قطعات و حمایت از پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی منطبق با حوزه فولاد و تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه بسیار تاثیرگذار است.

محمدی اقدامات شرکت فولاد خوزستان را در حوزه مسئولیت های اجتماعی خوب دانست و تصریح کرد : تفکر خدمت رسانی به مردم در این شرکت نهادینه شده است و بسیاری از کارکنان این شرکت در گروه های جهادی ثبت نام کرده اند

وی ادامه داد : قرارگاه محرومیت زدایی در سه حوزه بهداشتی و درمانی ، فرهنگی و عمرانی تشکیل شده و در این سه شاخه پرسنل فولاد فعالیت خوبی دارند .

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار دانش‌آموز در مناطق محروم در زمینه تامین لباس و نوشت‌افزار از سوی این شرکت مورد حمایت قرار گرفته اند ، توضیح داد : در زمینه بازسازی جاده ها ، دفع فاضلاب و آب های سطحی در بارندگی های اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است .
وی اضافه کرد : در بارندگی اخیر ۱۵ پمپ برای تخلیه آب و فاضلاب در منطقه کوت عبدالله، قلعه چنعان و کوی مهدیس نصب شد

محمدی به اقدامات این شرکت در سیلاب فروردین ماه سال جاری اشاره کرد و گفت : حدود ۲۸۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی هزینه شده است و پنج هزار متر مکعب آب از تابستان امسال تاکنون در منطقه مهدیس توزیع شده و سه هزار بسته مواد غذایی نیز بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با اشاره به سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان ، خبر داد : پنج کامیون آب معدنی ، پتو، مواد غذایی و لوازم بهداشتی ارسالبه این استان ارسال شده است

وی با بیان اینکه شرکت فولاد خوزستان با توجه به ظرفیت‌های خود در هر نقطه که مردم نیازمند کمک باشند حضور فعال خواهد داشت ، ادامه داد :
شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور و یکی از بنگاه های پیشرو اقتصادی در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد است.

وی افزود : این شرکت با وسعت ۳/۸ کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز، مرکز استان خوزستان درجنوب غربی کشور، واقع شده است.

محمدی در پایان خبر داد : طی ۲۷ سال تلاش کارکنان و متخصصان زبردست این صنعت، فولاد خوزستان طرح های توسعه در فاز اول تا ۲/۴ و در فاز دوم تا ۳/۲ میلیون تن و هم اکنون بالصای سه میلیون و ۸۰۰ هزارتن محقق ساخته و در پایان فاز چهارم توسعه،ظرفیت تولید این شرکت به ۵/۲ میلیون تن در سال خواهد رسید