به گزارش پایگاه خبری انعکاس خوزستان ، ارسلان غمگین در حاشیه نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال اهواز با حضور در غرفه مطالبه گری انقلابی با بیان اینکه اعتقاد به نقد منصفانه داریم ، اظهار کرد : نقد اگر بر پایه حفظ حرمت ها باشد و تبدیل به سیاه نمایی و نا امیدی مردم نشود […]

به گزارش پایگاه خبری انعکاس خوزستان ، ارسلان غمگین در حاشیه نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال اهواز با حضور در غرفه مطالبه گری انقلابی با بیان اینکه اعتقاد به نقد منصفانه داریم ، اظهار کرد : نقد اگر بر پایه حفظ حرمت ها باشد و تبدیل به سیاه نمایی و نا امیدی مردم نشود باعث بهتر کار کردن و حرکت رو به جلو می شود.

وی با اشاره به انتصاب خود در مهرماه ۹۸ تصریح کرد : هدف ما از ابتدا بهبود بخشیدن به حوزه روابط کار بوده است به جهت اینکه جامعه هدف ما در بخش کارگری و کارفرمایی می باشد که بیشترین رفت و آمدها را در اداره کار دارند.

غمگین از تغییرات برخی حوزه های مختلف از جمله بازرسی کار ، روابط کار و ادارات نام برد و تشریح کرد : این تغییرات برای خدمت رسانی بهتر به مردم بود که اثر خود را هم گذاشت.

وی ادامه داد : با پیشنهاد در روابط کار و طی جلسات متعدد ، پنج هیات حل اختلاف را اضافه و در نظر داریم تا پنج هیئت تشخیص هم اضافه کنیم که باعث می شود مدت زمان مراجع رسیدگی پروندها به نصف برسد.

ارسلان غمگین با عنوان اینکه در حوزه تعاون و رفاه اجتماعی از برنامه های پیش بینی شده جلو هستیم ، بیان کرد : هدف ما فقط اجرای برنامه نیست بلکه اعتقاد ما تغییر در اثر بخشی است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : در راستای اثربخشی کمیته هایی ایجاد شد و نشست هایی با کانون کارگری و کارفرمایی و انجمن های مختلف برگزار کردیم و در تلاش هستیم تا سال ۹۹ رتبه اول تا سوم کشوری را بدست بیاوریم.

وی حمایت از کارآفرینان را مقوله ای خاص دانست و یادآور شد : در وزارت متبوع اداره کل توسعه کارآفرینی را داریم که وظایف آن شناسایی و رصد کارآفرینان در سطح کشور می باشد

وی اضافه کرد : در اداره کار استان هم این اداره موجود می باشد که وظایف آن شناسایی و رصد کارآفرینان خوزستان براساس عمکرد آن ها است.

وی ویژگی کارآفرینان را شخصی که خلاقیت ، ایده و تولیدات جدید داشته باشد، معرفی کرد و گفت : کارآفرینانی که این ویژگی ها را داشته باشند ،شناسایی و در اختیار آنها تسهیلات قرار می دهیم ،البته کارآفرین موفق ، کارآفرینی است که وابسته به تسهیلات نباشد.

وی ادامه داد : تسهیلات طبق قانون و از طریق منابع بانکی پرداخت می شود که تاکنون هم انجام شده است.

غمگین از پرداخت تسهیلات به ۲ حوزه خانگی و روستایی در حوزه اشتغال خبرداد و تصریح کرد : کارآفرینان براساس روندی که شامل دستگاه های اجرایی است و دبیری آن به عهده اداره کار است ، شناسایی و معرفی به بانک می شوند.

وی افزود : بعد از پرداخت تسهیلات ، کمیته‌ نظارت آن اشتغال را رصد می کنند که اگر این اشتغال ایجاد نشده باشد ، مبلغ پرداختی برگشت داده شود.

وی از تصویب ۸۰ میلیارد ریال مصوب مشاغل خانگی خبر داد و تشریح کرد : این مبلغ بین بانک های توسعه و تعاون و رفاه هرکدام ۴۰ میلیون ریال تقسیم شده است‌.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد : به این محل ۲۸۲ طرح در قالب ۹۲ میلیارد ریال و ۷۷ طرح با ۲۹ میلیارد ریال معرفی شده اند که تا پایان سال انجام می شود.