مدیر عتبات عالیات شهرستان اندیمشک گفت: هم زمان با حضور حماسه بزرگ و معنوی اربعین، زائران ۶۰ کشور مختلف جهان با حضور در اندیمشک عازم عتبات عالیات شدند.

حسن دهقان بیان کرد: شهرستان اندیمشک با تمام ظرفیت موجود، جهت بازگشت زائران اربعین حسینی آماده پذیرایی و اسکان زائرین اربعین است.

وی افزود: هم زمان با آغاز سفر معنوی اربعین  تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار زائر حسینی از نقاط مختلف کشور که قصد زیارت حرم متبرک سرور و سالار شهیدان و حضور در حماسه معنوی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را داشته در شهرستان اندیمشک پذیرایی به عمل آمده است.

مدیر ستاد عتبات عالیات شهرستان اندیمشک عنوان کرد: هم چنین از آغاز سفر معنوی و با شکوه اربعین بیش از 55000 هزار زائر خارجی با حضور در شهرستان اندیمشک به زیارت عتبات عالیات شتافتند.

وی ادامه داد: این زائران از ۶۰ کشور مختلف جهان بوده و پس از حضور در شهرستان  اندیمشک و استفاده از خدمات پذیرایی و اسکان این شهرستان سفر معنوی و باشکوه خود را ادامه دادند و عازم کربلای حسینی(ع) شدند.

دهقان افزود: مردم اندیمشک به عنوان دروازه کربلای ایران و گلوگاه سه پایانه مرزی مهران و چزابه و شملچه هر با برگزاری  ۸۰ موکب مردنی زمینه خدمات‌رسانی و اسکان زائران در رفت و برگشت فراهم کرده‌اند.

مدیر عتبات عالیات شهرستان اندیمشک خاطر نشان کرد:  هم چنین با توجه به آغاز بازگشت زائران اربعین به کشور، تمهیدات ویژه اسکان و پذیرایی در شهرستان اندیمشک آماده  سازی و تمام امکانات شهری در این زمینه بسیج شد.

وی با بیان این که موکب‌های خدمت‌رسانی مردم اندیمشک در مسیر برگشت زائران اربعین فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: هماهنگی لازم با سایر دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین به عمل آمده است.

دهقان بیان کرد: به همین جهت استفاده از نمازخانه‌های شهرستان به جهت، اسکان موقت زائران اربعین مورد توجه قرار گرفته و ۳۵ مسجد، حسینیه و مصلای نماز جمعه و بیش از 150 منزل مسکونی در شهرستان اندیمشک برای اسکان موقت عاشقان اهل بیت(ع) پیش‌بینی و آماده‌سازی شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

  • منبع خبر : تسنیم