رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان خوزستان با اشاره به حذف قبوض کاغذی مشترکان از آذرماه امسال گفت: از این‌ پس صورتحساب به شماره همراه مشترکان ارسال می‌شود.

به گزارش ژايگاه انعكاس خوزستان،  نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در دوره زمانی هفت ماه از سال ۹۸ بیش از یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۳۱ تن کالا در مجتمع بندری خرمشهر تخلیه و بارگیری شد که از این میزان یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۶۲ تن به بارگیری اختصاص دارد و رشد ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی حجم بارگیری جنرال کارگو در مجتمع بندری خرمشهر طی این مدت را یک میلیون و ۲۹۳ هزار ۴۵۳ تن عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه به رشد ۴۸ درصدی تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار اشاره داشت و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۶ فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار در بندر خرمشهر تردد داشته‌اند.

وی همچنین از رشد ۱۳ درصدی تردد کشتی مسافری ورودی در مجتمع بندری خرمشهر خبر داد و گفت: طی هفت ماهه نخست سالجاری تردد مسافران در قالب ۱۱۱ سفر دریایی از طریق پایانه مسافری دریایی خلیج فارس انجام شده است.

بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می‌شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان یکی ازمهمترین  بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.

  • منبع خبر : تسنيم