رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان خوزستان با اشاره به حذف قبوض کاغذی مشترکان از آذرماه امسال گفت: از این‌ پس صورتحساب به شماره همراه مشترکان ارسال می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري انعكاس خوزستان، علی طیبی امروز در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه الکامپ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه شرکت گاز خوزستان در این نمایشگاه در ۴ حوزه، خدمات الکترونیک ارائه داده است اظهار داشت: ارائه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان در قالب ۲۶ خدمت به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به حذف قبوض کاغذی مشترکان از آذرماه امسال عنوان کرد: ازاین‌پس صورتحساب به شماره همراه مشترکان ارسال می‌شود.

رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان خوزستان گفت: ارائه خدمات مکان محور بر پایه اطلاعات میدانی تمامی ایستگاه‌ها و شبکه‌های گاز برای تبادل اطلاعات بر مبنای جی‌آی‌اس از طریق پنجره واحد شهرداری بوده و تمامی نقشه‌ها و شبکه‌های گازی به‌صورت دیجیتالی انجام‌شده است.

طیبی ادامه داد: ارائه خدمات غیرحضوری است و مشترکان بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان یا شرکت امکان دریافت خدمات صورتحساب گاز بها، پرداخت و اعلام رقم کنتور را در اختیاردارند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه‌های تلفن گویا این شرکت باهدف خدمات غیرحضوری در بین شرکت‌های استانی و سازمان‌های خدمات رسان خوزستان پیشرو بوده و از طریق تلفن ۳۱۹۴ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۹۴۰۰ خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان خوزستان ادامه داد: شرکت گاز استان خوزستان امکان ارائه خدمات مربوط به دریافت، پرداخت صورتحساب، اعلام رقم کنتور به مشترکان را در دستور کار خود قرار داده است.

طیبی افزود: به‌منظور حفظ محیط ‌زیست و ارائه خدمات برخط به مشترکان، شرکت گاز قریب به ۹۰ درصد شماره همراه مشترکان را جمع‌آوری کرده و طی ۲ دوره آینده مابقی را هم جمع‌آوری خواهد کرد که در همان لحظه‌ای که مأمور کنتور خوان برای قرائت کنتور و رقم آن مراجعه می‌کند، قبض به روی شماره همراه پیامک می‌شود.

وی عنوان کرد: شرکت گاز به‌صورت خود محور درگاه‌ها را در راستای ارتباط با مشتریان برقرار کرده و از طریق دفاتر پیشخوان شرکت گاز نیز امکان ارائه خدمات وجود دارد و ۱۰۰ درصد خدمات را به‌صورت الکترونیک ارائه می‌دهیم.

رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان خوزستان بیان کرد: اطلاعاتی که مربوط به شرکت گاز خوزستان است تمام اطلاعات در سامانه پیاده شده و از طریق وب‌سرویس به شهرداری و استانداری به‌صورت یکپارچه خدمات ارائه می‌دهیم.

طیبی اظهار داشت: علاوه بر ارسال الکترونیکی گاز بها، خود اظهاری را در دست اقدام داریم تا بدون مراجعه مأمور مقابل منزل، مشترکان خودشان با اعلام رقم کنتور امکان دریافت گاز بها را داشته باشند.برای هوشمند سازی کنتور‌ها طرحی ارائه‌شده تا در شهر اهواز یک سری مشترکان به‌صورت پایلوت مجری باشند و قرائت از راه دور اتفاق بیفتد.

  • منبع خبر : تسنيم