گاراژ تصرف شده ۱۰هزار متری یا خانه سیل زده


در حالی که از سه روز پیش شایعه‌ تخریب یک خانه سیل‌زده در منطقه زرگان توسط شهرداری منطقه ۳ اهواز، در برخی کانال‌های فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، بر آن شدیم صحت و سقم این شایعه را مورد بررسی قرار دهیم.

در اولین گام در منطقه زرگان که مورد ادعا در این شایعه است حاضر شدیم و پس از پرس و جو از اهالی محل متوجه شدیم که از آغاز بحران سیل در خوزستان و اهواز، اولا آب به تعداد انگشت شماری از املاک آن منطقه آن هم به مقدار و مدت زمان کم نفوذ کرده که اطلاق واژه سیل‌زده به آن‌ها خیلی صحیح نیست و ثانیا در چند ماه اخیر خانه‌ای توسط شهرداری در زرگان تخریب نشده است.

در گام بعدی تحقیقات را گسترش دادیم و دریافتیم تنها ملک تخریب شده توسط شهرداری در روزهای اخیر، یک گاراژ ۱۰هزار متری بوده که ‌به‌صورت غیرقانونی تصرف و ساخته شده و مسیر احداث جاده کندرو در زرگان را مسدود کرده است.

یکی از اهالی منطقه می‌گوید مدت‌ها بود به مالک این انبار نسبت به اصلاح وضعیت ملکش هشدار داده می‌شد اما وی اعتنایی نمی‌کرد و چند نفر از اهالی دیده‌اند که پس از تخریب انبارش توسط شهرداری، به‌دنبال ایجاد درگیری و آسیب رساندن به شهردار و نیروهای شهرداری منطقه بوده است.از طرفی شنیده می‌شود چند ساعت پس از اعمال قانون و تخریب این گاراژ غیرمجاز ، در حالیکه شهردار این منطقه قصد بازدید از روند تحکیم سیل‌بندهای زرگان داشته، وی را تحت تعقیب قرار داده و حتی قصد آسیب رساندن به او را داشته‌اند که گویا این افراد منتسب به همان ملک غیرمجاز بوده‌اند.

در روزهایی که وضعیت کلان‌شهر اهواز حدود یک ماه است در وضعیت فوق‌العاده قرار دارد و شهرداری‌های مناطق مختلف به‌طور مداوم به‌دنبال تحکیم سیل‌بندهای مناطق‌شان هستند، پخش و انتشار چنین شایعاتی، اثری جز ایجاد فضای بی‌اعتمادی کاذب و نگران کردن شهروندان ندارد.

مسلما در این شرایط که تقریبا همه مردم شریف اهواز به انواع مختلف در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان خوزستانی هستند، ایجاد چنین شایعاتی توسط افراد سودجو، چهره سیاه آن‌ها را نمایان می‌کند تا بشود به حق به آن‌ها لقب «کاسبان سیل» را نیز داد .