استاندار خوزستان از آمادگی برای انتقال تجربیات به دست آمده در زمینه مقابله با کرونا به استان ذی قار عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار آریا از آبادان، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در دیدار با استاندار ذی قار عراق که با حضور سرکنسول ایران در بصره، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، فرمانداران شهرستانهای آبادان و خرمشهر و جمعی دیگر از مسئولان محلی در محل سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، با اشاره به اینکه این جلسه به جهت تحکیم همکاری های اقتصادی، سیاسی، تجاری و فرهنگی میان دو استان ذی قار عراق و خوزستان برگزار شده است، اظهار کرد: امید می رود این جلسه زمینه ساز بهبود مناسبات میان دو استان پس از بهبود احوال کرونا در دنیا باشد.

وی گفت: با توجه به بازگشایی دوباره و از سرگیری فعالیت تجاری مرز شلمچه و مرز چذابه که تا یکی دو هفته آینده بازگشایی می شود، به طور حتم تعاملات اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان دو کشور بیشتر و گسترده تر می شود و این مساله به طور خاص در زمینه انجام مبادلات بیشتر برای استان ذیقار انجام می شود.

وی افزود: پس از اینکه در دوره ای با گسترش بیماری کرونا در استان خوزستان مواجه شدیم اما خوشبختانه با تصمیم گیریهای به موقع و رعایت پروتکل های بهداشتی اکنون حدود دو هفته است که با روند کاهش ابتلا در استان مواجهیم.

وی تصریح کرد: شرایط فعلی استان حاصل همت جمعی پرستاران، پزشکان، فرمانداران، دستگاههای اجرایی و به خصوص مردم است، خوشبختانه مردم توصیه ها و هشدارهای بهداشتی را جدی گرفتند، ماسک زدن فاصله اجتماعی را رعایت کردند و در مراسمات عزا و عروسی شرکت نکردند و این موضوع در بهبود شرایط استان به لحاظ کاهش شمار مبتلایان و ورودی ها به بیمارستانها کمک کرد.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه آمادگی انتقال تجربیاتمان در زمینه ی مقابله با کرونا به استان ذی قار عراق را داریم، یادآور شد: در رابطه با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز به ویژه دستگاه تنفس مصنوعی نیز امکان معرفی و هماهنگی با شرکتهای مربوطه برای تامین و خرید ‌وجود دارد و در این باره مشکلی نیست.

شریعتی با اشاره به قرابت ایران و عراق در زمینه های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی و غیره گفت: در صورت وجود زیر ساختهای لازم در بیمارستانهای استان ذی قار، امکان هماهنگی و معرفی شرکتهای معتبر برای نصب ثابت دستگاهها در بیمارستانها نیز وجود دارد.

وی از انجام هماهنگی برای تامین اکسیژن مورد نیاز در قالب تانکر برای انتقال به استان ذی قار خبر داد و افزود: اداره کل صمت استان خوزستان در این باره رایزنی ها و هماهنگی ها را با شرکت های مربوطه به انجام رسانده است.