هرچه به‌روزهای منتهی به اربعین نزدیک‌تر می‌شویم سیل جمعیت عاشقان سیدالشهداء به‌سوی مرزهای خوزستان بیشتر و بیشتر می‌شود و همه موکب داران به کمک نهادهای مستقر در مرزها آماده خدمت‌رسانی به زائران هستند.

به گزارش پایگاه خبری انعکاس خوزستان اکنون مرزهای خوزستان با همه ظرفیت در خدمت زائران کربلا قرار گرفته‌اند به‌گونه‌ای که ۲۴ گیت اضطراری مرز شلمچه که پیش از احداث شدند نیز شروع به فعالیت کردند.

البته این خدمات‌رسانی در آن‌سوی مرزها و در خاک عراق نیز ادامه دارد که خادمان اباعبدالله با احداث موکب و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، اسکان و تغذیه از زائران پذیرایی می‌کنند.

همچنین رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح نیز می‌گوید ۲۰ هزار نفر می‌توانند در موکب‌ها‌ در مرز‌ها شلمچه، چذابه، مهران و خسروی اسکان داشته باشند.

براساس اعلام جمعیت هلال‌احمر خوزستان تعداد مراجعین به ایستگاه سلامت تست قند خون و فشارخون در دو مرز شلمچه و چذابه یک هزار و ۷۳۱ نفر، تعداد درمان سرپایی ۲۰۱۰ نفر و انتقال به مرکز درمانی ۱۶ نفر بوده است.

سردار حیدر عباس‌زاده فرمانده انتظامی خوزستان نیز از حضور نیروهای معین در خوزستان خبر داده و گفته است که به‌منظور تقویت نیروهایمان از سوی استان‌های معین نیروهای پلیس و راهور در اختیار ما گذاشته‌شده تا نظم و امنیت به شکل بهتری برقرار شود.

فرماندار ویژه خرمشهر عبور و مرور را در مرز بی‌سابقه اعلام کرده و بیان داشته در ده روز گذشته به‌طور میانگین روزانه ۳۶ هزار نفر از مرز شلمچه به سمت کربلا عبور کردند و پیش‌بینی می‌شود تردد زائران به بیش از ۱ میلیون نفر برسد.

براساس این گزارش در این ایام مرز چذابه نیز روزانه پذیرای حدود ۲۰ هزار زائر حسینی است که با عبور از این گذرگاه راهی عتبات عالیات می‌شوند.

  • منبع خبر : تسنیم